Charakterystyka domu

Karmelitański Dom Gościnny powstał z myślą o przeznaczeniu dla zorganizowanych grup duszpasterskich, dzieci, młodzieży, ruchów kościelnych, stowarzyszeń i wspólnot. KDG nie jest domem rekolekcyjnym w sensie ścisłym, ani domem pielgrzymkowym. Nie posiada on wewnętrznej kaplicy z Najświętszym Sakramentem. Oczywiście, jeśli taka jest wola którejś ze wspólnot, możliwe jest odprawienie w naszym domu rekolekcji i korzystanie z kościoła (20 m od domu), który w zimie jest ogrzewany.

Charakter domu doskonale spełnia funkcję bazy noclegowej, dlatego nazywa się domem gościnnym. Może to być dobry punkt wypadowy do Kalwarii Zebrzydowskiej (36 km), Krakowa (72 km), Oświęcimia (68 km), Zakopanego (78 km), Wadowic (35 km) i oczywiście do Babiogórskiego Parku Narodowego, aby zdobyć jego najwyższy szczyt, zwany tutaj Diablakiem, 1725 m n.p.m.

Karmelitański Dom Gościnny posiada również dobrze wyposażoną kuchnię i zaplecze kuchenne  z częścią magazynową. Grupy mogą więc również przyjechać z własnym prowiantem i osobami z kwalifikacjami kucharskimi. Będą mogli przygotowywać posiłki we własnym zakresie.