13 Niedziela Zwykła – 26 VI 2022

  1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku.
  2. W imieniu wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa, serdecznie dziękujemy za Waszą pomoc. Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać kwotę 3.600 złoty – Bóg zapłać
  3. W środę przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 18.00. W tym dniu swoimi modlitwami obejmijmy o. Piotra z naszej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą na 7.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych rozpoczną się o godz. 9.00.
  5. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00. Po  Mszy świętej będzie wynagradzające pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża św. Teresy od Jezusa, zelatorka p. Hermina Spyrka. Po Mszy nastąpi wymiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Granica  654G.

Kilka słów o remontach w naszej parafii. Zapewne wiecie, powoli dobiegają końca prace w Sali pod kościołem. Całkowity koszt remontu to dwieście dziesięć tysięcy złotych (włącznie z wyposażeniem). Sto pięćdziesiąt tysięcy otrzymaliśmy z naszej Kurii Zakonnej, a około pięćdziesiąt tysięcy złotych pochodzi ze składek budowlanych, jakie są zbierane w naszej parafii w pierwszą niedziele miesiąca.

Po rozmowie z Radą Parafialną, podjęliśmy decyzje o zrobieniu nowego nagłośnienia w kościele i na zewnątrz. Całkowity koszt to około osiemdziesiąt tysięcy złotych. Zwracamy się z prośbą, by praktyką lat ubiegłych, każda rodzina w miarę możliwości wpłaciła po dwieście złotych na ten cel. Pozwoli to pokryć jedną czwarta kosztów inwestycji. Składka jest zbierana do połowy sierpnia. Pozostałą kwotę będziemy zbierać do końca roku w ramach składki budowlanej. Jeśli ktoś może złożyć większą ofiarę to będziemy bardzo wdzięczni.


INTENCJE MSZY ŚW.

Poniedziałek – 27.06.

7.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Władysława

7.00 za śp. Władysława Wojtyłko i jego rodziców Józefa i Annę

7.00 za śp. Edwarda Morawa od bratanicy Małgorzaty Stekowic z rodziną

Wtorek – 28.06.

7.00 za śp. Władysława Kudzia

7.00  za śp. Wiesława Biłka od Małgorzaty i Józefa Zguda z rodziną

7.00 za śp. Czesława Ścieszka od sąsiadów os. Bubiaki i Granica

Środa – 29.06. – ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA, UROCZYSTOŚĆ

7.00 w intencji O. Piotra z okazji imienin

9.00 za śp. Emilię Klimasara w 1 rocznicę śmierci

18.00 za śp. Pawła Janika

Czwartek –  30.06.

7.00 za śp. Wiesława Biłka od swatowej Haliny Szczurek

7.00 za śp. Czesława Ścieszka od kolegi Tadeusza

7.00 za śp. Stanisławę Basiura od Wiesława i Lucyny

Piątek – 01.07.

7.00 Msza święta składkowa do Najświętszego Serca Pana Jezusa

7.00 za śp. Mariana Kowaliczek od syna Marka z rodziną

18.00 za śp. Juliana Babiarczyk, żonę Annę w kolejną rocznicę śmierci

Sobota – 02.07.

7.00 o szczęśliwe rozwiązanie

7.00 za śp. Emilię Kobiela od Krystyny Kuś z rodziną

18.00 o zdrowie i bł. Boże dla dzieci i ich rodzin

Niedziela – 03.07.

8.30 za śp. Mariana Lalika w 5 rocznicę śmierci, oraz matki Zofii i siostry Emilii

11.00 za żywych i zmarłych członków Mszy św. wieczystych

18.00 za zmarłych poleconych modlitwom w wypominkach rocznych