18 Niedziela Zwykła – 1 VIII 2021

  1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości.  Włączmy się wszyscy w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  2. Dzisjaj mija 77. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  4. W poniedziałek, Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Boskiej Anielskiej w Zawoi Centrum. Suma Odpustowa o godz. 11.00. Zachęcamy do udziału w uroczystości odpustowej.
  5. W piątek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  6. W przyszłą niedziele ministranci z naszej parafii do puszek, będą zbierali pieniądze na wyjazd wakacyjny, który odbędzie się za dwa tygodnie. Za wszelkie złożone ofiary w imieniu ministrantów i lektorów serdecznie dziękujemy.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17.30, i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00.
  8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Msza święta o godz.18.00. Po Mszy świętej będzie wynagradzające pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża św. Faustyny zelatorki p. Krystyny Wajdzik. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Kraiski nr. 298
  10. Witamy wszystkich przebywającym na wakacjach i urlopach w Zawoi i życzymy, aby był to czas dobrego wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia  i przyrody.

INTENCJE MSZY ŚW.

Poniedziałek – 02.08.

7.00 za śp. Pawła Janika

7.00 za śp. Józefa Burdyl od rodziny Rokisz z Kaliny

7.00 podziękowanie za dotychczasowe łaski z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Anny i Piotra

Wtorek – 03.08.

7.00 za śp. Pawła Janika

7.00 za śp. Emilię Klimasara od chrześnicy Agaty z rodziną

7.00 o zdrowie i bł. Boże dla Brata Miłosława z racji jego imienin

Środa – 04.08. 

7.00 dziękczynna w 2 rocznicę ślubu Marceliny i Marka z prośbą o zdrowie i Boże bł.

7.00 za śp. Pawła Janika

7.00 za śp. Stefana Iciaszczyk od Anny, Eweliny i Jacka Rusin

Czwartek –  05.08.

7.00 za śp. Pawła Janika 

7.00 za śp. Helenę Toczek od rodzin Toczek i Kartscher

7.00 za śp. Michała Marka od Józefa Smyrak z rodziną

Piątek – 06.08.

7.00 Msza św. składkowa do Najświętszego Serca Pana Jezusa

7.00 za śp. Franciszka Kudzia od syna Stanisława

18.00 za śp. Pawła Janika

Sobota – 07.08.     

7.00 dziękczynna w 50 rocznicę urodzin z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo

15.00 z podziękowaniem za dar życia, odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Genowefy z okazji 80 rocznicy urodzin, i w intencji całej rodziny od dzieci i wnuków;

15.00 dziękczynna z okazji 50 rocznicy urodzin Małgorzaty i Tomasza Kwitek i ich Jubileuszu 25- lecia życia małżeńskiego z prośbą o Boże bł. na dalsze życie

18.00 za śp. Pawła Janika

Niedziela – 08.08.

8.30 za śp. Pawła Janika

11.00 dziękczynna w 3 rocznicę ślubu Katarzyny i Bartłomieja z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo

18.00 dziękczynna w 1 rocznicę urodzin Tymona i Macieja z prośbą o zdrowie, Boże bł., dla niech, rodziców i chrzestnych