2 Niedziela Adwentu – 8 XII 2019

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Polecamy ten ważny cel ofiarności Parafian.

3. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 16.30 i o adwentowej spowiedzi św. Każdego dnia można skorzystać ze spowiedzi od godziny 16.10.

4. W zakrystii można nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – a także opłatki.

5. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy w piątek na godzinę 16.30 na Mszę i katechezę.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 16.30 rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.

7. Do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia prosimy o przygotowanie naszego kościoła mieszkańców osiedla Bielasy, Zabór, Pod Grapą.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół  na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bubiaki nr 654  .


W tym tygodniu patronują nam:

13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.

14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita bosy, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.