2 Niedziela Zwykła – 19 I 2020

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się  środowa nowenna ku czci św. Józefa. Zapraszamy wszystkich parafian na godzinę 16.00  na adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo nowenny i  Mszę święta z kazaniem.

4. Młodzież klasy ósmej  zapraszamy w  niedzielę na godzinę 17.30 na katechezę przygotowującą do przystąpienia do sakramentu Bierzmowania.

5. Przypominamy i zachęcamy do adoracji Najświętszego sakramentu, która ma miejsce pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

6. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Boskiego Dzieciątka Jezus. Zapraszamy i zachęcamy do udziału dzieci przedszkolne, szkolne i młodzież. Po Mszy św. będzie miało miejsce spotkanie z rodzicami i dziećmi celem omówienia spraw związanych z kultem Boskiego Dzieciątka w naszym kościele.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bubiaki nr 773 .

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Jerzy Kobiela i Paweł Kudzia. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.