22 Niedziela Zwykła – 29 VIII 2021

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
  2. W Środę przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17.30, i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00 i 18.00. Ojciec Bartłomiej do chorych i starszych naszej wspólnoty parafialnej uda się  od godz 9.00.
  4. Pierwsza sobota miesiąca to dzień, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i  powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża św. Jana Pawła II zelatorki p. Anny Bałos. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bielasy nr 689.
  6. Dożynki w naszej parafii odbędą się w drugą niedziele września. W tym roku będą one wspólne dla całej parafii i odbędą się przy naszym kościele. Już teraz bardzo prosimy, by zarezerwować sobie czas, tak by móc spotkać się w gronie wspólnoty parafialnej.
  7. Dziękujemy bratu Miłosławowi za posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Pamiętajmy w modlitwach o bracie Miłosławie. Jednocześnie witamy brata Piotra, życząc Mu, by czas w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej były dla Niego, owocny i twórczy.
  8. Dziękujemy także bratu Pawłowi, klerykowi z naszego seminarium, który przez dwa tygodnie pracował w naszym klasztorze.
  9. Pragniemy przypomnieć, że składa w przyszła niedzielę będzie przeznaczona na prace budowlano – remontowe. Przy tej okazji, pragniemy podziękować pewnej rodzinie, za ufundowanie okien do naszego dolnego kościoła. Bóg zapłać.

INTENCJE MSZY ŚW.

Poniedziałek – 30.08.

7.00 w intencji Kapituły Generalnej

7.00 za śp. Pawła Janika

7.00 za śp. Stefana Iciaszczyk od Doroty i Ryszarda Nężczyzna

Wtorek – 31.08.

7.00 za śp. Pawła Janika

7.00 za śp. Gertrudę od Stanisławy z rodziną

7.00 za śp. Franciszka Kudzia od Małgorzaty i Roberta Bogdała z Chapówki

Środa – 01.09. 

7.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Julii i Emilii

7.00    dziękczynna w 86 rocznicę urodzin Stanisławy Kudzia z prośbą o zdrowie i bł. Boże 

Czwartek –  02.09.

7.00 za śp. Ks. Władysława Bogdanika

7.00 za śp. Weronikę, Franciszka, Kazimierza, Pawła Kudzia

Piątek – 03.09.

7.00 Msza święta składkowa do Najświętszego Serca Pana Jezusa

18.00 w intencji członków Żywego Różańca z Róży św. Jana Pawła II, Zelatorki Anny Bałos

Sobota – 04.09.     

7.00 dziękczynna w 20 rocznicę ślubu Beaty i Jacka z prośbą o zdrowie i bł. Boże

18.00 o zdrowie i bł. Boże dla Blanii, Judytki, Borysa, Bruno

Niedziela – 05.09.

8.30 dziękczynna w 1 rocznicę urodzin Wojciecha z prośbą o zdrowie i bł. Boże dziecka, rodziców i chrzestnych 

11.00 za żywych i zmarłych członków Mszy św. wieczystych

18.00 za zmarłych poleconych modlitwom w wypominkach rocznych