26 Niedziela Zwykła – 30 IX 2018

1. „Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu by było lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze”. Te słowa Chrystusa, potraktujmy jako ostrzeżenie, gdy przyjdzie na nas pokusa sprowadzenia kogoś na bezdroża.

2. Informujemy, że w miesiącu październiku i listopadzie wieczorna Msza święta będzie odprawiana o godzinie 16.30 zarówno w dni powszednie jak w niedzielę.

3. Od jutra ,1 października, rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy świętej o godzinie 16.30, połączonej  z nabożeństwem różańcowym. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież. W czasie Mszy świętej zostaną poświęcone i rozdane różańce dla uczniów klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej.

4 .W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem przed Mszą świętą o godz. 7.00 i 16.30; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie z członkami Rady Parafialnej i wiernymi zainteresowanymi sprawami wspólnoty parafialnej. Ustalono zorganizowanie składki imiennej w kwocie stu złotych od rodziny na potrzeby utrzymania i wykonywanie wszelkich prac w kościele i na placu kościelnym. Prosimy to uczynić do końca miesiąca listopada 2018 roku. Omówiono sprawę sprzątania kościoła i postanowiono, że należy wyznaczać wszystkie rodziny nie pomijając nikogo. Poruszono także temat Mszy św. niedzielnej dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. na godzinę 8.30. Zapraszamy również  rodziców z małymi dziećmi.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bory nr 1692.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek, 1 października – święta Teresa od Dzieciątka Jezus, żyjąca w XIX wieku francuska zakonnica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich;
  • we wtorek, 2 października – święci Aniołowie Stróżowie. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają;
  • w czwartek, 4 października – święty Franciszek z Asyżu, żyjący w XIII wieku założyciel zakonu franciszkanów i klarysek, autor znanej modlitwy o pokój, w której prosi się, by Bóg uczynił z nas narzędzia pokoju;
  • w piątek, 5 października – święta Faustyna Kowalska, żyjąca w XX wieku apostołka Miłosierdzia Bożego. Zawdzięczamy jej przypomnienie prawdy o nieodwołalnej miłości Boga do człowieka.