3 Niedziela Zwykła – 27 I 2019

1. W środę trzeci dzień  nowenny ku czci świętego Józefa. Zapraszamy parafian i czcicieli świętego Patriarchy z Nazaretu godzinę 16.30 na Mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo nowenny.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.  W piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Msza świętą zarówno rano jak i wieczorem. Wszystkich Parafian zachęcamy do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie eucharystycznym.

3. W sobotę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msza święta będzie o godzinie 7.00, 9.00 i 16.30. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe. Różaniec poprowadzi Róża św. Józefa  zelatorki p. Teresy Iciaszczyk.

4. Z inicjatywy świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Spyrkówka nr 647 A.


W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 I – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła;
  • 31 I – Święty Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.