4 Niedziela Adwentu – 22 XII 2019

1. We wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godzinie 7.00 ostanie roraty. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy tych, którzy od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

2. O północy z wtorku na środę zapraszamy na pasterkę. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.  Składka na tacę podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W dzień Bożego Narodzenia Msza św. będzie o godz.8.30, 11.00, 16.30. Składka zebrana na tacę w dniu Bożego Narodzenia zostanie przekazana dla Olafa 2,5 rocznego dziecka z Zawoi, które poważnie choruje. Koszt leczenia dziecka  to kwota prawie milion złotych. Prosimy o hojniejsze ofiary. Natomiast 26 grudnia w święto św. Szczepana rodzina będzie kolędować i zbierać ofiary na leczenie dziecka. Razem możemy pomóc Olafowi.

3. W czwartek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.30, 11.00, 16.30. W drugi dzień Świąt składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bubiaki nr 652 .


W tym tygodniu patronują nam:

  • 27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa.
  • 28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.