4 Niedziela Zwykła – 30 I 2022

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze.
 2. W przyszłą środę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas każdej Mszy św o godz. 7.00, 9.00 i 16.30 nastąpi błogosławieństwo świec zwanych gromnicami.
 3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory klauzurowe i domy zakonne.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek o. Bartłomiej o godzinie 9.00 uda się z posługą do chorych. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca będzie można skorzystać od godziny 6.30 i po południu od godz. 16.00. Wszystkich parafian zachęcamy do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 5. W środę nowenna ku czci św. Józefa. Zapraszamy wszystkich parafian na godzinę 16.30
 6. Przypominamy o możliwości wsparcia renowacji obrazu Serca Jezusowego. Obraz wymaga gruntownej renowacji. Jeśli ktoś z was chce wesprzeć finansowo koszt renowacji, może to uczynić składając ofiarę do skarbonki znajdującej się przy wyjściu z kościoła, lub wpłacając na nasze konto z dopiskiem Na renowacje obrazu. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary można składać do połowy lutego.
 7. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię o godz. 16.30. Po  Mszy świętej będzie wynagradzające pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża bł. Stefana Wyszyńskiego zelator p. Jan Żurek. Po Mszy nastąpi wymiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Babiaki 654.
 9. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawoi Przysłop zawiadamia, że w dniu 12 lutego 2022 roku o godz. 16.00 w naszym Domu Strażaka odbędzie się walne zebrania sprawozdawcze za rok 2021. Obecność członków obowiązkowa.
 10. Przypominamy, że w przyszłym tygodniu taca przeznaczona jest na cele remontowo – budowlane.
 11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb sp. Eleonory Chrząszcz pomódlmy się o dar życia wiecznego dla Niej. Wieczny odpoczynek…

INTENCJE MSZY ŚW.

Poniedziałek – 31.01.

7.00 za śp. Stefana Iciaszczyk od rodziny Puchałka 

7.00 za śp. Mariannę Drobny     

7.00 za śp. Krystynę i Edwarda Kudzia od członków Koła Różańcowego Heleny Świerkosz

Wtorek – 01.02.

7.00 za śp. Wiesława Biłka od szwagierki Grażyny z Suchej Beskidzkiej

7.00 za śp. Piotra, Izabelę Mazur i córkę Krystynę

7.00 za śp. Tadeusza Żuchnickiego od Anny Molorz z mężem

Środa – 02.02. – OFIAROWANIE PAŃSKIE, ŚWIĘTO

7.00 za zmarłe członkinie Żywego Różańca z róży zelatorki Heleny Świerkosz

9.00 za śp. Stefana Iciaszczyk od rodziny Sznojca

16.30 za śp. Kunegundę Mazur w 22 rocznicę śmierci   

Czwartek –  03.02.

7.00 za śp. Tadeusza Żuchnickiego od kolegi Stanisława Mazura z rodziną

7.00 za śp. Katarzynę Smyrak od sąsiadów z osiedla Bubiaki i Granica

7.00 za śp. Franciszka Polaka od siostrzenicy Anety Burliga z rodziną

Piątek – 04.02.

7.00 Msza święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa

7.00 za śp. Helenę Toczek od kuzynki Anny Dudek z rodzina

7.00 za śp. Wiesława Biłka od Józefy Sufin i Marcina Torba

16.30 dziękczynna za przeżyte lata i wszelkie łaski

Sobota – 05.02.     

7.00 za śp. Agatę

7.00 za śp. Genowefę Chowaniak od sąsiadów osiedla Chrząszcze, Topory, Toczki

7.00 za śp. Wiesława Biłka od sąsiada Tadeusza

16.30 w podziękowaniu za wszystkie łaski za 25 lat życia  małżeńskiego Beaty i Wojciecha z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla jubilatów i ich dzieci

Niedziela – 06.02.

8.30 za śp. Józefę, Bronisława Mazur z synami

11.00 za żywych i zmarłych Członków Mszy świętych wieczystych

16.30 za zmarłych poleconych modlitwom w wypominkach rocznych