5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 III 2018

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Jutro przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msze Święte w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00,16.30. Na Msze Święte zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.

3. W piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa.

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 10.30 Droga Krzyżowa – o godz.11.00   Msza święta i po Mszy świętej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Za udział  w nabożeństwach drogi krzyżowej, gorzkich żali bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy Oto ja dobry… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie przed Mszą Święta i w niedziele podczas każdej Mszy Świętej.

5. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary zostaną przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej i będą przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku Mszy Święte o godzinie 11.00.

7. Prosimy mieszkańców osiedla Magurka, Warciaki, Krajskie, Bory o przygotowanie  kościoła na czas Triduum  Paschalnego.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Nowe Osiedle nr 650.