6 Niedziela Wielkanocna – 26 V 2019

1. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

2. W piątek, 31 maja, rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Przypominamy, że w czerwcu codziennie po Mszy świętej o godzinie 7.00 rano odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie wszystkich  zapraszamy. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża świętego Jana Pawła II zelatorki p. Anny Bałos. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej .

5. W przyszłą niedzielę, kazania wygłosi kapłan z parafii pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Krakowie Swoszowicach. Ofiary zebrane na tacę w czasie każdej Mszy świętej będą przekazane na budowę kościoła w wyżej wymienionej parafii.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.   Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Magurka  nr 176.

7. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 1 VI – św. Justyn, filozof i męczennik z II wieku, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu mamy pierwsze opisy Eucharystii.