I Niedziela Adwentu – 29 XI 2020

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie okazja dla każdego z nas, by na nowo rozkochać się w Eucharystii.
  2. Skoro Adwent, ta także Roraty. Do udziału w tej Mszy roratniej, odprawianej w naszym kościele codziennie  o godz. 16.30 zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.
  3. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu oraz opłatków. Są one do nabycia przy wyjściu z kościoła. Ofiara jest dobrowolna, a dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. Spowiedź święta pierwszopiątkowa  rano od godz. 6.30 i wieczorem od godziny 16.00. Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
  5. W Pierwszy Piątek miesiąca o. Bartłomiej uda się z posługą do chorych. Wyjątkowo odwiedziny chorych zaczną się od godziny 10.00
  6. W piątek wypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników i hutników oraz bezrobotnych. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Msze o godz. 9.00, która zostanie odprawiona w intencji żywych i zmarłych Górników z Zawoi.
  7. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczną się nietypowe rekolekcje. Przez kolejne trzy niedziele poruszymy fundamentalne zagadnienia, istotne dla naszej wiary.
  8. Dodatkowe Msze Święte w niedzielę będą odprawiane do Bożego Narodzenia. Do poszczególnej Mszy są podporządkowane poszczególne osiedla. Grafik z rozpiską Mszy znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Beskid 679.

Wójt Gminy Zawoja informuje o możliwości zapisu dzieci do lat 3 do nowopowstałego żłobka w Białce. Szczegóły są umieszczone w gablocie.

W przededniu imienin życzymy dużo dobra naszemu współbratu Andrzejowi oraz Panu Organiście. Niech Bóg wam błogosławi, a Matka Boża z Góry Karmel chroni swym matczynym płaszczem.