Nasza pielgrzymka do Italii

28 września 2023 roku wyruszyliśmy pielgrzymkowo zdobywać najpiękniejsze przestrzenie Italii. Oprócz nas, górali spod Babiej Góry, dołączyli do naszej parafialnej ekipy górale z Pienin, Podhala i Orawy a także znajomi, przyjaciele i sympatycy Karmelu na Zakamieniu. Całość pielgrzymiej wspólnoty liczyła 50 osób i obejmowała tak młodzież jak i tych wcześniej urodzonych. Opiekę duchową nad wszystkimi sprawował o. Mariusz Wójtowicz OCD.

Podczas wspólnego wędrowania najprostsza modlitwa i pasja pielgrzymowania przeplatały się z ofiarną życzliwością i wzajemną pomocą. Ponadto każdy z nas wiózł ze sobą swoje osobiste intencje, szczególnie omadlana podczas codziennej Eucharystii.

Na trasie pielgrzymowania odwiedziliśmy następujące miejsca i kolejnych Świętych: Wenecja z katedrą świętego Marka, Asyż ze świętymi Franciszkiem i Klarą, Cascia ze świętą Ritą, Rzym i Watykan ze świętymi Piotrem i Pawełem oraz Janem Pawłem II, bazyliki większe i zabytki epoki rzymskiej, Monte Cassino z Polskim cmentarzem wojskowym, Neapol z ks. Dolindo, San Giovanni Rotondo ze świętym ojcem Pio, Monte Sant’Angelo ze ze świętym Michałem Archaniołem, Lanciano z cudem Eucharystycznym, Manoppello z chustą pogrzebową Chrystusa, Loreto z domkiem nazaretańskim i Polskim cmentarzem wojskowym oraz Padwę ze świętym Antonim.

To był piękny czas tworzenia niezwykłej  wspólnoty w niezwykłych miejscach, po to, by po powrocie odkryć niezwykłość naszej codzienności.

Zresztą, sami obejrzyjcie nasze relacje fotograficzne i filmowe.