Niedziela Świętej Rodziny – 29 XII 2019

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin.

2. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 16.30, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.

3. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdy dzień świąteczny: 8.30, 11.00 , 16.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża św. Jana Pawła II zelatorki p. Anny Bałos. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

5. W piątek kapłan nawiedzi chorych i osoby w podeszłym wieku. Zgłoszenia można składać w Zakrystii.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół  na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bubiaki nr 647.

7. W mijającym roku  z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Eugeniusz Pietrusa, Czesław Chrząszcz, Antoni Janik, Danuta Stuczyńska, Leokadia Żuchnicka, Julian Polak, Stanisław Toczek  . Polecamy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

8. Wszystkim parafianom i wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła życzymy owocnego udziału w łaskach przyniesionych przez Jezusa z nieba na ziemię. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka i opieka Świętej Bożej Rodzicielki  towarzyszy nam wszystkim na każdy dzień.