Poświecenie Kaplicy Pojednania w Zawoi

„Nie zazna szczęścia, kto błędy swe ukrywa; kto je wyznaje, porzuca – ten miłosierdzia dostąpi” ( Prz 28, 13).

Kochani!

W niedziele 07.02.2021 podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 nastąpi poświecenie kaplicy pojednania w naszej parafii. Jest to dla nas ogromna radość. Będzie ona poświęcona naszemu wielkiemu rodakowi św. Janowi Pawłowi II. 

Katechizm Kościoła Katolickiego mówi: “Ci, którzy przystępują do sakramentu pokuty uzyskują przebaczenie grzechów popełnionych przeciwko Bogu, dzięki miłosierdziu Bożemu. Stają się natychmiast pojednani z Kościołem, który został urażony przez ich grzechy. Dostępują nawrócenia poprzez miłosierdzie Boże oraz trud modlitwy.”

Sakrament pojednania nazywamy sakramentem nawrócenia, ponieważ powoduje sakramentalną obecność Jezusa nawołującego do nawrócenia, jest pierwszym krokiem w powrocie do Ojca dla tych, którzy zbłądzili poprzez grzech.

Kaplica Pojednania to miejsce, w którym dziecko Boże może spotkać miłosierne ramiona swojego Ojca, który wybiega pierwszy na spotkanie i każe przynieść dla niego najlepszą szatę, pierścień na rękę, sandały na nogi i przygotować ucztę! To morze Miłości i łask! To nie tylko katechizmowe miejsce oczyszczenia lub – jak to mówią niektórzy -pozbycia się ciężaru, bo takie pojęcie jest cały czas pojęciem dziecka pierwszokomunijnego, które wciąż nie zeszło na poziom serca i dla którego Ojciec to tylko Sędzia Sprawiedliwy. Czy wówczas kochamy Ojca, czy spełniamy pewien obowiązek, ponieważ się boimy? To refleksja dla każdego. Dlatego nieustannie należy spowiadać się z dwóch rzeczy- z braku zaufania do Boga i z braku miłości do bliźniego. Jezus za to oddał życie, by nam objawić prawdziwą twarz Ojca- a jest nią Miłosierdzie!!!

Karmelici Bosi z Zawoi