VI Niedziela Wielkanocna – 17 V 2020

1. Jutro, 18 maja, przypadają 100. urodziny św. Jana Pawła II naszego wielkiego rodaka.  Wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Z racji epidemii wiele inicjatyw przeżywania uroczystości zostało odsuniętych w czasie. Zachęcamy do uczczenia setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II poprzez udział w tej uroczystości za pośrednictwem mediów.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi wypraszajmy Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

3. W piątek, 22 maja, rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

5. Nabożeństwo majowe  odprawiamy codziennie  w dni powszednie o godz. 18.00, poprzedzone adoracją Najświętszego Sakramentu od godz.17.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. W rodzinach wspólnie śpiewajmy Litanię loretańską i pieśni maryjne.

6. Składamy serdeczne podziękowanie zbierającym i rodzinom za złożenie ofiary na rzecz wynagrodzenia P. Organisty i wywóz śmieci z cmentarza.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Chrząszcze nr 638.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.