XXX Niedziela Zwykła – 25 X 2020

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2. W Przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele według grafiki który jest wyłożony przy wyjściu z kościoła a więc o: 8.30, 9.30, 11.00, 12.30, 15.30 i 16.30. W tym roku nie odbędzie się procesja na cmentarz.

3. W związku z panującą sytuacją Stolica Apostolska ogłosiła, że osoby, które nie będą mogły wyjść z domu, będą mogły uzyskać odpust zupełny przez cały miesiąc listopad, odmawiając przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej na przykład modlitwy Jutrzni lub Nieszporów z Oficjum za zmarłych, różaniec lub Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

4. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii.   W intencji zmarłych poleconych modlitwom przez cały miesiąc listopad   o godzinie 16.30 będzie sprawowana Msza św. i modlitwa różańcowa.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.   Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Przysłop 1036.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Tadeusz Spyrka – pomódlmy się wspólnie o spokój Jego duszy – wieczny odpoczynek…