13 Niedziela Zwykła – 1 VII 2018

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku.

2. Witamy wszystkich przebywających na wakacjach w Zawoi i życzymy, aby był to czas dobrego wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia  i przyrody

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano od godz.6.30 i wieczorem od godz.17.30,  i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00 i 18.00.

4. Pierwsza sobota miesiąca to dzień, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i  powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża św. Józefa zelatorki p. Teresy Iciaszczyk. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

5. W sobotę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością NMP z Góry Karmel.

6. W dniach 26-29 lipca, przy naszym klasztorze w Czernej odbędą się XIV Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: “Walka o pokój serca”. W programie m.in.: Teatr ducha, ekstremalna procesja światła, konferencje, adoracja pokoju, warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym będzie Adam Woronowicz, polski aktor, który zagrał pierwszoplanowe role m.in. w filmach: „Popiełuszko” i „Dwie Korony”. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych w wieku od 17 do 35 lat do Czernej.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Janiki nr 659A .

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 3 VII − św. Tomasz Apostoł, Pan Jezus nakazał mu włożyć ręce w swój bok i w miejsce gwoździ; wyznał wiarę w Zmartwychwstałego słowami; „Pan mój i Bóg mój”.