Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 VI 2018

1. Dziś – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

2. Dzisiaj, kazania wygłosi ksiądz Proboszcz  parafii pod wezwaniem Opatrzności Bożej  w Krakowie Swoszowicach. Ofiary zebrane na tacę w czasie każdej Mszy świętej będą przekazane na budowę kościoła w wyżej wymienionej parafii.

3. Rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.

4. W piątek, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00 , 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł  życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Janiki nr 658D.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła.