11 Niedziela Zwykła – 17 VI 2017

1. Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.

2.W przyszłą niedzielę, kazania wygłosi kapłan z parafii pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Krakowie Swoszowicach. Ofiary zebrane na tacę w czasie każdej Mszy świętej będą przekazane na budowę kościoła w wyżej wymienionej parafii.

3.Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Janiki nr 658.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • Dzisiaj – 17 VI – św. Brat Albert Adam Chmielowski, artysta – malarz, uczestnik powstania styczniowego 1863 roku, a w końcu zakonnik, który oddał się posługiwaniu ubogim i z myślą o nich założył dwa zgromadzenia zakonne. Zmarł 25 XII 1916 roku w Krakowie.
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.

fot. mediapexels.com