10 Niedziela Zwykła – 10 VI 2017

1. Przypominamy, że w czerwcu codziennie po Mszy świętej o godzinie 7.00 rano odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie wszystkich  zapraszamy. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

2. W środę, z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej.

3. Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec z osłonami.  Zapraszamy członków  Ochotniczej Straży Pożarnej  do niesienia Figury Matki Bożej w czasie procesji różańcowej.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.   Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Janiki  nr 657.

5. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VI – św. Barnaba, Apostoł; Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”;
  • 12 VI – błogosławionych męczenników Alfonsa Marii Mazurka, kapłana Zakonu Karmelitów Bosych i Towarzyszy:
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych.