13 Niedziela Zwykła – 30 VI 2019

1. Witamy wszystkich przebywającym na wakacjach w Zawoi i życzymy, aby był to czas dobrego wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia i przyrody.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano od godz.6.30 i wieczorem od godz.17.30 i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00 i 18.00.

3. Pierwsza sobota miesiąca to dzień, kiedy w szczególny sposób zwracamy się do Matki Najświętszej i  powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża św. Rafała Kalinowskiego zelatorki p. Józefy Bartunek. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bielasy nr 604.

5. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.