14 Niedziela Zwykła – 7 VII 2019

1. Witamy wszystkich przebywających na wakacjach w Zawoi i życzymy, aby był to czas dobrego wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia i przyrody.

2. W sobotę, z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec z osłonami . Zapraszamy członków Róży świętej Faustyny zelatorki p. Krystyny Wajdzik do niesienia Figury Matki Bożej w czasie procesji różańcowej.

3. W przyszłą niedzielę o godz.17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy w ramach XI BESKIDZKIEGO FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ i KAMERALNEJ organizowanego przez Gminy Ośrodek Kultury w Stryszawie i Wójta Gminy Stryszawa. Serdecznie zapraszamy.

4. Mieszkańców osiedla Janiki, Za Miedzą, Steczki prosimy o przygotowanie  kościoła do uroczystości odpustowej MB Szkaplerznej w dniu 16 lipca .

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bielasy nr 1306.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego,
  • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,
  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,
  • 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.