16 Niedziela Zwykła – 21 VII 2019

1. Witamy wszystkich przebywających na wakacjach w Zawoi i życzymy, aby był to czas dobrego wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia i przyrody.

2. W czwartek – 25 lipca czcimy  Świętego Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 28 lipca po każdej Mszy świętej.

3. Mieszkańcom osiedla Janiki, Za Miedzą, Steczki  składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do uroczystości odpustowej M B Szkaplerznej i za złożenie ofiary na wykonywane prace na placu kościelnym. Również bardzo serdeczne podziękowanie Członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za pilnowanie porządku i niesienie baldachimu, osobom niosącym figurki, dzieciom za sypanie kwiatków, ministrantom za posługę liturgiczną.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.   Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bielasy  nr 953.

5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.