19 Niedziela Zwykła – 12 VIII 2018

1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.

2. Witamy wszystkich przebywającym na wakacjach i urlopach w Zawoi i życzymy, aby był to czas dobrego wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia  i przyrody.

3. Jutro, NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec z osłonami (profitkami). Zapraszamy członków Róży św. Teresy od Jezusa zelatorki p. Herminy Spyrka do niesienia Figury Matki Bożej w czasie procesji różańcowej.

4. W środę – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 98. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy. Msza święta będzie o godzinie 8.30, 11.00 i 18.00.  Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się po modlitwie po Komunii św. – na zakończenie każdej Mszy Świętej celebrowanej w tym dniu.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Zaborem nr 2288 .

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii;
  • 17 VIII – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 VIII 1257 roku.