20 Niedziela Zwykła – 19 VIII 2018

1. Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. W liturgii słowa rozważamy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne.

2. Witamy wszystkich przebywającym na wakacjach i urlopach w Zawoi i życzymy, aby był to czas dobrego wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia i przyrody.

3. W przyszłą niedzielę nasze myśli i uczucia skierujemy ku Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej. Odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej. Maryję obrał na Królową naszego narodu król Jan Kazimierz, gdy 1 IV 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polećmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości  i wszystkie problemy naszego narodu.

4. W przyszłą niedzielę w Skawicy odpust ku czci MB Częstochowskiej. Suma odpustowa o godzinie 11.00.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Zaborem nr 684 .

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 VIII – św. Bernard, opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła, wielki czciciel Najświętszej Maryi Panny. Żył na przełomie XI i XII wieku;
  • 21 VIII – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne i liturgię oraz odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne. Żył na przełomie XIX i XX wieku;
  • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa;
  • 24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł.