2 Niedziela Adwentu – 9 XII 2018

1. Dzisiaj 2 niedziela Adwentu – Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie – wspierajmy Go naszą modlitwą, ofiarą cierpienia i w sposób materialny.

2. Najlepszym  przygotowaniem się do przeżywania  wielkiej tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, jest udział w codziennej Mszy św. roratniej, którą jest celebrowana o godz. 16.30, na którą zapraszamy wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Zachęcamy do udziału w  nowennie do Dzieciątka Jezus, którą rozpoczniemy w przyszłą   niedzielę – 16 grudnia, po Mszy świętej o godzinie 16.30.

3. W zakrystii można nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – a także opłatki.

4. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy w piątek na godzinę 16.30 na Mszę i katechezę.

5. Do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia prosimy o przygotowanie naszego kościoła mieszkańców osiedla Janiki, Za Miedzą, Steczki.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Spyrkówka nr 654 F.


W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII – Święta Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych,
  • 14 XII – Święty Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem DOKTOR KOŚCIOŁA .