3 Niedziela Adwentu – 16 XII 2018

1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie Chrześcijańskie Rodzin, przypominające o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

2. Najlepszym  przygotowaniem się do przeżywania  wielkiej tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, jest udział w codziennej Mszy św. roratniej, którą jest celebrowana o godz. 16.30 . Zachęcamy do udziału w  nowennie do Dzieciątka Jezus, którą odprawiamy po Mszy świętej o godzinie 16.30.

3. W tym tygodniu, a dokładnie od jutra, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Okazja do spowiedzi każdego dnia rano od godziny 6.30 i wieczorem od godziny 16.00.

4. Spowiedź adwentowa w naszym kościele w środę od godziny 6.30 i po południu od godziny 16.00.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

6. W zakrystii można nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – a także opłatki.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Spyrkówka nr 654 D.