23 Niedziela Zwykła – 8 IX 2019

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

2. Dzisiaj, XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby przed wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej wypraszać potrzebne łaski dla małżeństw i rodzin. Łączmy się duchowo z pielgrzymującymi do Kalwarii Zebrzydowskiej.

3. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie, które rozpocznie się Mszą św. w piątek o godz. 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec z osłonami. Zapraszamy członków Róży św. Rafała Kalinowskiego zelatorki p. Józefy Bartunek do niesienia Figury Matki Bożej w czasie procesji różańcowej.

4. W sobotę, 14 września, o godzinie 9.00 Msza św. na którą zapraszamy młodzież z klasy VII, VIII  przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu wielka akcja modlitewna: „Polska Pod Krzyżem”. Włączmy się w tę akcję w modlitwie za Kościół, poprzez udział w naszej świątyni o godzinie 17.00 w Drodze Krzyżowej, o godzinie 18.00 Mszy świętej, po Mszy św. w adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału.

6. W niedzielę, 15 września, przypadają nasze parafialne dożynki. W czasie Mszy świętej o godzinie 11.00 będziemy składać Bogu dziękczynnie za tegoroczne plony. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego dziękczynienia.

7. „Sekcja Babiogórska Grupy Beskidzkiej GOPR serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Mszy Świętej na szczycie Babiej Góry, która odbędzie się 15 września 2019 r. tj. niedziela o godz. 12.00”.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce rodziny Kowaliczek Huberta z osiedla Maliny.

9. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem