24 Niedziela Zwykła – 16 IX 2018

1. Dzisiaj XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem: „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”.

2. W trzecią niedzielę września Kościół w Polsce obchodzi 52 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich.

3. W piątek, 21 września, o godzinie 18.00 Msza św., na którą zapraszamy młodzież z klasy VII, VIII i trzeciej klasy Gimnazjum przygotowującą do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Bardzo prosimy także o udział rodziców we Mszy świętej.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców Pod Grapą nr 2260 .

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej spotkanie z Członkami Rady Parafialnej i wszystkimi wiernymi zainteresowanymi życiem i dobrem naszej wspólnoty parafialnej.


W tym tygodniu patronują nam:

  • Jutro – 17 IX – św. Albert Jerozolimski, biskup i prawodawca zakonu;
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka, zakonnik, patron Polski;
  • 20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839  a 1867 rokiem;
  • 21 IX – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista.