23 Niedziela Zwykła – 9 IX 2018

1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.

2. W czwartek, 13 września, – Dzień Fatimski . Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Figurę Matki Bożej w czasie procesji niosą członkinie z Róży świętej Teresy od Dzieciątka Jezus  Zelatorki Stanisławy Giertuga.

3. W piątek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Msza Święta w naszym kościele o godz. 7.00   i 18.00, a po nich ucałowanie relikwii krzyża. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa przy zewnętrznych kapliczkach. Serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę, 15 września, wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

5. XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę, 16 września 2018 r. pod hasłem: ”  Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”. Zgłoszenia można składać w zakrystii. Koszt 20,00 złotych od osoby. Wyjazd o godzinie 6.00 z pod Remizy.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Zaborem nr 1442 .

7. W czwartek, 6 września zmarł w 69 roku życia, w 49 roku profesji zakonnej i w 42 roku kapłaństwa O. Tomasz Michalski przez wiele lat pracujący pośród nas. Pogrzeb odbył się w sobotę 8 września w Krakowie. W pogrzebie wzięła udział delegacja z naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za zorganizowanie wyjazd na pogrzeb. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup wieńca i na Msze święte. W Krakowie zamówiono dwie Msze święte. Natomiast do tutejszej parafii złożono ofiarę pięćset złotych. W naszym kościele zostanie odprawionych 10 Mszy św. w intencji śp. O. Tomasza Michalskiego. Termin odprawienia będzie podawany w ogłoszeniach duszpasterskich. Polecajmy śp. O. Tomasza Michalskiego miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom biskup i doktor Kościoła.