26 Niedziela Zwykła – 29 IX 2019

1.Informujemy, że  w miesiącu październiku i listopadzie wieczorna Msza  święta będzie odprawiana  zarówno w dni powszednie jak w niedzielę o godzinie 16.30.

2. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

3. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie oraz w niedziele po Mszy świętej o godz. 16.30.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano od godz.6.30 i wieczorem od godz.16.00, i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 16.30. W piątek około godz. 9.00 z kapłańską posługą  rozpoczniemy odwiedziny chorych.

5. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św., Różaniec i spotkanie w piątek o godz.16.30.

6. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz.16.30. Po Mszy Świętej zapraszamy na modlitwę różańcową wszystkich członków Kół Różańcowych naszej parafii. Różaniec poprowadzi Róża św. Teresy od Jezusa zelatorki p. Herminy Spyrka . Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

7. W dniu 12 października 2019 r.(sobota), w Zawoi Górnej odbędzie się „Dekanalny Dzień Wspólnoty” Zelatorów Róż Różańcowych. Spotkanie odbędzie się w kościele parafialnym z Zawoi Górnej – rozpocznie się o godzinie 10.00, a zakończy o godzinie 13.00.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Kobiele  nr 675.

9. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.