28 Niedziela Zwykła – 14 X 2018

1. Dzisiaj, XVIII Dzień Papieski pod hasłem „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

2.W czwartek 18 października przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Według tradycji był lekarzem i malarzem. Tego dnia obchodzimy Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. W piątek spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Przysłop  nr 1036.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek, 15 października – święta Teresa z Avila, hiszpańska zakonnica żyjąca w XVI wieku, wielka reformatorka Karmelu i autorka dzieł mistycznych;
  • we wtorek, 16 października – święta Jadwiga Śląska. Żyła w XIII wieku. Księżna Jadwiga była szczególnie wrażliwa na los ludzi ubogich i chorych. Dla nich fundowała wiele szpitali. Po śmierci męża osiadła w klasztorze w Trzebnicy;
  • w środę, 17 października – święty Ignacy Antiocheński, męczennik z początków chrześcijaństwa;
  • w sobotę, 20 października – święty Jan z Kęt, żyjący pod koniec XIV wieku profesor Akademii Krakowskiej, którego zapamiętano jako człowieka do głębi przejętego losem ubogich.