28 Niedziela Zwykła – 15 października 2017

1. Dzisiaj przypada uroczystość św. Teresy od Jezusa, dziewicy, doktora Kościoła i reformatorki  zakonu karmelitańskiego.

2. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.

3. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

4. Zbiórka ministrantów w środę po wieczornej Mszy św. i modlitwie różańcowej. Obecność obowiązkowa.

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św. i modlitwie różańcowej.

6. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Kobiele nr 670.