31 Niedziela Zwykła –5 listopada 2017

1. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

2. W intencji zmarłych poleconych modlitwom w wypominkach w naszym kościele przez cały miesiąc listopad odprawiamy Mszę świętą o godzinie 16.30, po Mszy św. odmawiamy Różaniec.

3. W czwartek, 9 listopada, przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

4. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny odbędzie się w kościele p.w. św. Klemensa w Zawoi o godzinie 11.00.

5. Ojciec Święty Franciszek ustanowił 33 Niedzielę Zwykłą , która w tym roku przypada 19 listopada, Światowym Dniem Ubogich. W przyszłą niedzielę, zgodnie z zaleceniem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla ubogich.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom osiedla Janiki, Za Miedzą, Steczki za całoroczny porządek na cmentarzu i przyozdobienie kościoła i grobów naszych zakonników z okazji Wszystkich Świętych.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Lachy nr 885.


W tym tygodniu patronują nam:

  • 8 XI –  św. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej (1880-1906), karmelitanka bosa, dziewica;
  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;
  • 11 XI – św. Marcin (316-397), biskup.