32 Niedziela Zwykła – 11 XI 2018

1. Dziś, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Po Mszy św. o godzinie 8.30 będzie modlitwa w intencji OJCZYZNY W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

2. W przyszłą niedzielę II Światowy Dzień Ubogich, którego myślą są słowa Psalmu 34: „Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał”. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pokrycie kosztów związanych    z organizacją święta ubogich.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Beskid nr 2281.

4. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy w piątek na godzinę 16.30 na Mszę i katechezę.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek, 12 listopada – święty Jozafat, działający na początku XVII wieku apostoł jedności Kościoła na polskich kresach wschodnich;
  • we wtorek, 13 listopada – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy polscy z początku XI wieku, których krew przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie;
  • w środę – Wszyscy Święci Zakonu Karmelitańskiego;
  • w czwartek, wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Karmelitańskiego;
  • w piątek, 16 listopada – Najświętsza Maryja Panna Ostrobramska, patronka najważniejszego sanktuarium maryjnego na Litwie, także bardzo bliskiego Polakom;
  • w sobotę, 17 listopada – święta Elżbieta Węgierska. Po śmierci męża została tercjarką franciszkańską i poświęciła się bez reszty ubogim i zaniedbanym.