31 Niedziela Zwykła – 4 XI 2018

1. Jak miłować Boga? Słyszeliśmy przed paroma chwilami: umysłem, sercem, całą duszą i całą mocą. To znaczy: miłować Boga wszystkimi władzami – całym sobą. Czy tak jest naprawdę w naszym życiu?

2. Do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

3. W piątek, 9 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 8.30 będzie modlitwa w intencji OJCZYZNY W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

5. Prosimy o przeprowadzenie zbiórki w kwocie 30 złotych od rodziny na wynagrodzenie p. Organisty i 20 złotych na wywóz śmieci z cmentarza.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom osiedla: Bielasy, Zabór, Pod Grapą, za sprzątanie cmentarza i placu przed kościołem, przyozdobienie grobów i kościoła.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Przysłop nr 1348.


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • w sobotę, 10 listopada – święty Leon Wielki, papież, doktor Kościoła z V wieku, którego      zapamiętano jako gorliwego obrońcę jedności Kościoła.