30 Niedziela Zwykła – 28 X 2018

1. Dzisiaj, 28 października, X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji wszystkich prześladowców. W tym roku modlitwą ogarniamy prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. Dzisiaj po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w Pakistanie.

2. Najcenniejszym naszym darem dla zmarłych jest Msza święta i komunia święta ofiarowana w ich intencji. Dlatego zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed Mszą świętą zarówno rano jak i wieczorem.

3. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele: 8.30, 11.00, 16.30; po sumie odbędzie się procesja na cmentarz, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych.

4. W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte  o godzinie: 7.00, 9.00 i 16.30.

5. W tym dniu przypada pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem przed  każdą Mszą św. Kapłan nawiedzi chorych. Początek około   godziny 10.00.

6. Odpusty za zmarłych (EI 29,1):

  • wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną dziś i jutro, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego;
  • wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące  odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada włącznie  jest  zupełny,  w  inne  dni  roku – cząstkowy.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża św. Faustyny zelatorki p. Krystyny Wajdzik. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

8. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii.   W intencji zmarłych poleconych modlitwom przez cały miesiąc listopad o godzinie 16.30 będzie sprawowana Msza św. i modlitwa różańcowa.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Przysłop nr 1348.