4 Niedziela Wielkanocna – 12 V 2019

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

2. W poniedziałek, 13 maja,  przypada wspomnienie NMP Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą świętą  o godzinie 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Figurę Matki Bożej w czasie procesji niosą Członkowie Rady Parafialnej.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodzinom za złożone ofiary na wynagrodzenie p. Organisty i wszystkim zbierającym.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla  Warciaki nr 170.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Danuta Stuczyńska. Polecamy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.