3 Niedziela Wielkanocna – 5 V 2019

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 10 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.

2. Uroczystość Jubileuszu 200-lecia powstania parafii św. Klemensa w Zawoi odbędzie się w dniu 6 maja 2019 roku.

Program obchodów:
17.30 Początek transmisji Telewizji Trwam – Recital słowno – muzyczny;
18.30 Jubileuszowa Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego.

3. W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do soboty włącznie na godz. 18.00 na Mszę Świętą zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny.

4. Przypominamy, że wyznaczeni mieszkańcy naszej parafii  do uporządkowania cmentarza przed uroczystością Wszystkich Świętych dbają o porządek na nim i przed kaplicą  cmentarną przez cały rok. W tym roku posługę porządku na cmentarzu spełniają mieszkańcy osiedla Spyrkówka.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Warciaki nr 353.