Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 IV 2019

1. W pierwszą niedzielę po Wielkanocy Kościół obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego.  Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Dziś  po każdej Mszy św. wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu. W dniach 28 kwietnia – 4 maja 2019 roku Kościół w Polsce przeżywa 75. Tydzień Miłosierdzia, który obchodzony jest pod hasłem: Miłosierni Miłosierdzia dostąpią. Tydzień otwiera Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas w Polsce.

2. W środę, 1 maja, przypada uroczystość świętego Józefa, Rzemieślnika, święto patronalne naszego kościoła i wspólnoty parafialnej. Suma odpustowa o godz. 11.00. Po sumie procesja Eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie i niesienie sztandarów, feretronów, baldachimu w czasie procesji, a dzieci o sypanie kwiatów. Prosimy mieszkańców osiedla: Magurka, Warciaki, Karajskie, Bory o przygotowanie   świątyni na uroczystość odpustową ku czci świętego Józefa Robotnika.

3. W naszej polskiej tradycji maj to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 18.00 Msza święta, i po Mszy Świętej, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zachęcamy do udziału dorosłych, młodzież i dzieci.

4. W piątek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msza św. będzie o godzinie 8.30, 11.00, 18.00. W tym dniu odnowienie Ślubów Jasnogórskich. W Polsce ten dzień jest obchodzony jako dzień łączności z Polonią.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek  dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i  prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Pierwsza sobota miesiąca to dzień, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i  powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża świętej Faustyny zelatorki p. Krystyny Wajdzik. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. W sobotę o godzinie 15.00 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i wszystkich chętnych do Sakramentu Pokuty. Natomiast w niedzielę o godzinie 11.00 dzieci przystąpią do pierwszej Komunii.

6. Prosimy o przeprowadzenie zbiórki w kwocie 30 złotych od rodziny na wynagrodzenie p. Organisty.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Warciaki nr 173.

8. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.