Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 IV 2019

1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Msza Święta dziś o godz. 8.30, 11.00, 18.00. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msza święta będzie o godzinie: 8.30, 11.00, 18.00. Ofiary złożone na tacę w dniu jutrzejszym zostaną przekazane na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

2. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Bubiaki, Granica, Toczki, Topory, Nowe Osiedle, Chrząszcze za przyozdobienie kościoła na czas Triduum Paschalnego. Serdeczne Bóg zapłać za trud przygotowania Ołtarza Adoracji  i Grobu Pańskiego i za kwiaty.

3. Składamy również serdeczne Bóg zapłać Członkom Ochotniczej Straży Pożarnej Czuwającej przy Grobie Bożym, a także służbie liturgicznej – ministrantom i prowadzącym Liturgię Triduum Paschalnego.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Warciaki nr 381.

5. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza zdrowiem, radością i siłą do podejmowania wyzwań i świadczenia o Bogu, który jest Miłością.