Niedziela Palmowa – 14 IV 2019

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

2. W Wielki Poniedziałek pół godziny przed  Mszą święta poranną, a także od godziny 17.00 do 18.00 będzie okazja do spowiedzi.

3. W Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma świętego. Natomiast Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się u nas o godz. 18.00. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji odbędzie się Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu parafian. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00. W Wielki Piątek o godz.16.45 Droga Krzyżowa przy zewnętrznych kapliczkach. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Za pobożny udział w adoracji Krzyża      i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew trzech części gorzkich żali i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Strażaków  prosimy o zaciągnięcie warty przy Bożym Grobie. W Wielki Piątek Komunii Świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii Męki Pańskiej;  W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

5. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00. Zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę umieszczono w gablotce przy wejściu do kościoła.

6. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9.30 – 12.00.

7. Wigilię Paschalną rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 19.00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00 będzie Procesja Rezurekcyjna, a następnie Msza święta w intencji dobrodziejów  i parafian.  Prosimy o przygotowanie i niesienie sztandarów, chorągwi, feretronów i baldachimu w czasie procesji, a także dzieci o sypanie kwiatów. W ciągu dnia Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego Msza święta będzie o godzinie: 8.30, 11.00  i  18.00.

8. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Warciaki 320.


W WIELKI PIĄTEK i WIELKĄ SOBOTĘ – zachęcamy i zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w następującym porządku:

7.00 – 8.00 – Osiedla Przysłop, Maliny, Morawy, Beskid, Kobiele

8.00 – 9.00 – Lachy, Janiki, Za Miedzą, Steczki

9.00 – 10.00 – Dzieci klas I, II, III

10.00 – 11.00 – Dzieci klas IV, V, VI

11.00 – 12.00 – Młodzież klasy VII, VIII, młodzież ucząca się i pracująca

12.00 – 13.00 – Osiedle Spyrkówka

13.00 – 14.00 – Osiedle Magurka, Warciaki, Krajskie, Bory

14.00 – 15.00 – Osiedle Bielasy, Zabór,  Pod Grapą

15.00 – 16.00 – Osiedle Granica, Nowe Osiedle, Bubiaki, Topory, Toczki, Chrząszcze