5 Niedziela Wielkiego Postu – 7 IV 2019

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. W piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 16.30  – Droga Krzyżowa. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 10.30. Droga Krzyżowa – o godz. 11.00 Msza święta i po Mszy świętej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie przed Mszą Święta i w niedziele podczas każdej Mszy Świętej.

4. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary zostaną przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej i będą przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku Mszy Święte o godzinie 11.00.

6. Prosimy mieszkańców osiedla Bubiaki, Granica, Toczki, Topory, Nowe Osiedle, Chrząszcze o przygotowanie kościoła na czas Triduum  Paschalnego.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Nowe Osiedle nr 656 A.