4 Niedziela Wielkanocna – 3 V 2020

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Powołania do służby w Kościele. Modlimy się w kościele i w rodzinach o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

2. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 18.00, poprzedzone adoracją Najświętszego Sakramentu od godz.17.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. W rodzinach wspólnie śpiewajmy Litanię loretańską i pieśni maryjne.

4. Dziękujemy mieszkańcom osiedla: Bubiaki, Granica, Nowe Osiedle, Toczki, Chrząszcze, Topory   za przygotowanie   kościoła na uroczystość odpustową  ku czci świętego Józefa Robotnika.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Toczki nr 2254.

6. Wszystkim solenizantom tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marian Kobiela . Polećmy jego Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.