3 Niedziela Wielkanocna – 26 IV 2020

1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”.

2. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy w tych dniach na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godz.7.00 i 18.00.

4. W piątek rozpoczną się maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie o godz. 18.00, poprzedzone adoracją Najświętszego Sakramentu od godz.17.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. W rodzinach wspólnie śpiewajmy Litanię loretańską i pieśni maryjne.

5. W piątek, 01 maja, przypada uroczystość świętego Józefa, Rzemieślnika, święto patronalne naszego kościoła i wspólnoty parafialne. Suma  o godz.11.00.

6. W sobotę 2 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku 3 maja przypada w niedzielę okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.30, 11.00, 18.00.

7. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

8. Informujemy, że od dnia 20 kwietnia  w Mszy św. może uczestniczyć jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. W naszym kościele może jednocześnie uczestniczyć 10 osób.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Toczki nr 2278.

10. Wszystkim solenizantom tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask.