5 Niedziela Wielkanocna – 29 IV 2018

1.We wtorek, 01 maja, przypada uroczystość świętego Józefa, Rzemieślnika, święto patronalne naszego kościoła i wspólnoty parafialnej. Suma odpustowa o godz.11.00. Po sumie procesja Eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie i niesienie sztandarów, feretronów, baldachimu w czasie procesji, a dzieci o sypanie kwiatów. Prosimy mieszkańców osiedla: Beskid, Morawy, Lachy, Przysłop, Maliny, Kobiele  o przygotowanie świątyni na uroczystość odpustową ku czci świętego Józefa Robotnika.

2. We wtorek rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 18.00 Msza święta, i po Mszy Świętej, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zachęcamy do udziału dorosłych, młodzież i dzieci.

3. W czwartek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msza św. będzie o godzinie 8.30, 11.00, 18.00. W tym dniu odnowienie Ślubów Jasnogórskich. W Polsce ten dzień jest obchodzony jako dzień łączności z Polonią.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i  prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do spowiedzi  pierwszopiątkowej od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17.30.

Pierwsza sobota miesiąca to dzień, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i  powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża świętego św. Rafała Kalinowskiego zelatorki p. Józefy Bartunek . Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej .

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Toczki nr 645.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, doktor Kościoła, wybitny nauczyciel wiary;
  • 4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków.