6 Niedziela Wielkanocna – 6 V 2018

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Zapraszamy na majowe nabożeństwo codziennie po Mszy św. o godz.18.00.

2. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

3. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00.

4. W piątek, 11 maja, rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5.W niedzielę, 13 maja,  – Dzień Fatimski. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Figurę Matki Bożej w czasie procesji niosą Członkowie Rady Parafialnej.

6.Dziękujemy mieszkańców osiedla: Beskid, Morawy, Lachy, Przysłop, Maliny, Kobiele za przygotowanie kościoła na uroczystość odpustową ku czci świętego Józefa Robotnika.

7.Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.   Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Toczki  nr 2254.

8. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.