Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 V 2018

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Każdego dnia modlimy się w czasie Mszy św. i nabożeństwa majowego.

3. Jutro o godzinie 17.30 spowiedź młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Również okazja do spowiedzi dla rodziców, świadków i wszystkich chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty.

4. We wtorek, 15 maja o godzinie 18.00 , młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania w kościele św. Klemensa w Zawoi.

5. W sobotę, 19 maja o godzinie 17.30 spowiedź dzieci z okazji rocznicy ich pierwszej Komunii św., rodziców, chrzestnych, a w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00  Msza święta w intencji dzieci przeżywających rocznicę Komunii świętej.

6. Przypominamy, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed Mszą Świętą można skorzystać z sakramentu pokuty , aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Topory  nr 642.

8. Wszystkim solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V – św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik.
  • 16 V – św. Andrzej Bobola, patrona Polski, kapłan i męczennik.